Jak zaaranżować mieszkanie przeznaczone na wynajem?

mieszkanie

Zakup mieszkania na wynajem jest wysoce korzystnym rozwiązaniem inwestycyjnym. Jednak w czasie aranżacji wnętrza musimy pamiętać, że nie urządzamy go dla siebie, a dla lokatorów. Jak więc je odpowiednio zaplanować, aby było ładne i przyciągało potencjalnych najemców, zapewniając nam oczekiwane zyski? Warto kierować się w tym zakresie kilkoma ważnymi radami.

O czym pamiętać urządzając mieszkanie na wynajem?

Jeśli chodzi o aranżacje wnętrz mieszkań na wynajem, to można spotkać się w wieloma opiniami i pomysłami. Z pewnością jednak powinny być one praktyczne, wyposażone w najpotrzebniejsze sprzęty. Dobrze sprawdza się minimalizm, z kolei w kwestii kolorystyki dobrze jest postawić na uniwersalną biel z mocnym akcentem kolorystycznym pośród dodatków, który doda świeżości i stylu. Z bielą pięknie skomponują się drewniane dodatki, ale sprawdzi się również butelkowa zieleń, chabrowy czy słoneczna żółć lub rubinowa czerwień.

Mieszkanie przeznaczone na wynajem warto wykończyć trwałymi materiałami. Będą z niego bowiem korzystać różne osoby i zniszczenia czy zabrudzenia są nieuniknione. Jednak od ponownego malowania czy tapetowania zdecydowanie łatwiejsze jest umycie powierzchni, która nam na to pozwoli. Ergonomiczne i praktyczne rozwiązania – w przedpokoju szafa wnękowa, w salonie wygodna kanapa, a w małej kuchni zamiast stołu sprawdzi się składany blat i składane, zawieszane krzesła.

Jakie jeszcze rady są zasadne dla wynajmowanego mieszkania?

Nawet jeśli mieszkanie jest niewielkie warto podzielić je na odpowiednie, funkcjonalne strefy. Wydziel strefę dzienną i sypialnię, oraz kuchnię z jadalnią, oraz łazienkę. To z pewnością najpotrzebniejsze elementy. Można je jednak nieco ze sobą mieszać. Jeśli urządzasz kawalerkę to sypialnia może być zamknięta w szafie w postaci składanego łóżka, a obok postawisz sofę, która zapewni strefę dzienną. Drzwi z przeszkleniami są dobrym rozwiązaniem, bo wnętrza będą doświetlone i jasne, a to z pewnością przyciągnie więcej chętnych najemców. W dekorowaniu stosuj natomiast przyjemne i ciepłe tkaniny, które nadadzą klimatu i przytulności.

Scroll to Top
Przewiń do góry