Garderoba w dwóch odsłonach

Historia pewnej garderoby.

Biało, lekko, kobieco, nowocześnie – takie były główne wytyczne do projektu garderoby w ponad 100 metrowym mieszkaniu usytuowanym na poddaszu kamienicy. Pierwsza koncepcja zakładała białą zabudowę meblową wykonaną pod wymiar na zamówienie oraz różowe, pastelowe, subtelne akcenty w postaci tapety oraz tapicerki pufy. Elegancji wszystkiemu dodają uchwyty meblowe w złotym wykończeniu. Poniżej prezentujemy kilka wizualizacji pomieszczenia.Inwestorce projekt się bardzo spodobał, ale zadała pytanie jak wyglądałoby to pomieszczenie, gdyby meble były kontrastujące w stosunku do jasnych ścian? Na tak postawione pytanie może być tylko jedna odpowiedź, a mianowicie: sprawdźmy! I tak o to powstała druga koncepcja projektu.Chciałoby się powiedzieć: “ah ten granat” i rzeczywiście coś w sobie ma bo w zestawieniu z kontrastującymi dodatkami nadaje nowy klimat wnętrzu i nową jakość aranżowanej przestrzeni. Tutaj można by zakończyć poszukiwania rozwiązań materiałowych dla tego pomieszczenia, ale postanowiliśmy sprawdzić jeszcze jeden wariant, czyli trzecia koncepcja.Na jednej ze ścian zaproponowaliśmy wykończenie cegłą, z uwagi na to, że w salonie również na ścianie pojawia się cegła odkryta spod tynków. Postanowiliśmy wykorzystać ten wspólny mianownik, aby to wnętrze korespondowało z pozostałą częścią mieszkania.

Zatem gdzie się podziała biała, kobieca garderoba ? Odpowiedź brzmi: zmieniła swój wizerunek, aby stać się bardziej wyrazistą, zindywidualizowaną, dopasowaną do ogólnej stylistyki mieszkania. Nasuwać się może teraz kolejne pytanie czy pierwsza koncepcja projektu była zła, nieodpowiednia ? Otóż nie. W projektowaniu wnętrz jest po prostu tak, że czasami to co wydaje się być oczywiste i narzucone nie zawsze w końcowym efekcie będzie nam i inwestorowi odpowiadać. Często bywa tak, że te pierwsze pomysły po wykonaniu kompletnej wizualizacji, pokazującej rozwiązania materiałowe i kolorystyczne są dobre. Natomiast, patrząc na nie myślimy, że jednak im czegoś brakuje. I tutaj właśnie zaczynają się poszukiwania tego czegoś. Czasami zmiana jednego koloru już daje pożądany efekt , a czasami poszukiwania rozwiązania idealnego są bardziej skomplikowane i czasochłonne.

Podsumowując, biała, delikatna garderoba zmieniła się w wyrazistą, nowoczesną przestrzeń. Nadal pozostaje kobieca i ponadczasowa.