Garderoba w dwóch odsłonach

garderoba 1024x575

Historia pewnej garderoby.

Biało, lekko, kobieco, nowocześnie – takie były główne wytyczne do projektu garderoby w ponad 100 metrowym mieszkaniu usytuowanym na poddaszu kamienicy. Pierwsza koncepcja zakładała białą zabudowę meblową wykonaną pod wymiar na zamówienie oraz różowe, pastelowe, subtelne akcenty w postaci tapety oraz tapicerki pufy. Elegancji wszystkiemu dodają uchwyty meblowe w złotym wykończeniu. Poniżej prezentujemy kilka wizualizacji pomieszczenia.Inwestorce projekt się bardzo spodobał, ale zadała pytanie jak wyglądałoby to pomieszczenie, gdyby meble były kontrastujące w stosunku do jasnych ścian? Na tak postawione pytanie może być tylko jedna odpowiedź, a mianowicie: sprawdźmy! I tak o to powstała druga koncepcja projektu.


Wiz1 w2 1024x599
Wiz2 w2 1024x576
Wiz3 1 1024x581

Chciałoby się powiedzieć: „ah ten granat” i rzeczywiście coś w sobie ma bo w zestawieniu z kontrastującymi dodatkami nadaje nowy klimat wnętrzu i nową jakość aranżowanej przestrzeni. Tutaj można by zakończyć poszukiwania rozwiązań materiałowych dla tego pomieszczenia, ale postanowiliśmy sprawdzić jeszcze jeden wariant, czyli trzecia koncepcja.


Wiz1 cegla 1024x576
Wiz3 cegla 1024x585

Na jednej ze ścian zaproponowaliśmy wykończenie cegłą, z uwagi na to, że w salonie również na ścianie pojawia się cegła odkryta spod tynków. Postanowiliśmy wykorzystać ten wspólny mianownik, aby to wnętrze korespondowało z pozostałą częścią mieszkania.

Zatem gdzie się podziała biała, kobieca garderoba ? Odpowiedź brzmi: zmieniła swój wizerunek, aby stać się bardziej wyrazistą, zindywidualizowaną, dopasowaną do ogólnej stylistyki mieszkania. Nasuwać się może teraz kolejne pytanie czy pierwsza koncepcja projektu była zła, nieodpowiednia ? Otóż nie. W projektowaniu wnętrz jest po prostu tak, że czasami to co wydaje się być oczywiste i narzucone nie zawsze w końcowym efekcie będzie nam i inwestorowi odpowiadać. Często bywa tak, że te pierwsze pomysły po wykonaniu kompletnej wizualizacji, pokazującej rozwiązania materiałowe i kolorystyczne są dobre. Natomiast, patrząc na nie myślimy, że jednak im czegoś brakuje. I tutaj właśnie zaczynają się poszukiwania tego czegoś. Czasami zmiana jednego koloru już daje pożądany efekt , a czasami poszukiwania rozwiązania idealnego są bardziej skomplikowane i czasochłonne.

Podsumowując, biała, delikatna garderoba zmieniła się w wyrazistą, nowoczesną przestrzeń. Nadal pozostaje kobieca i ponadczasowa.

Przewiń do góry