Cegła we wnętrzach. Czy nadal jest na topie?

cegla 1024x578

Czerwoną cegłę najbardziej kojarzymy z wnętrzami w stylu industrialnym i z loftami. Dzisiaj chciałabym pokazać, że może ona pasować też do innej stylistyki wnętrza wprowadzając ciekawy akcent i wrażenie przytulności.

Mogłoby się wydawać, że ten rodzaj materiału wykończeniowego przeżywał już swoje tzw. „5 minut” jednakże praktyka pokazuje, że cegła jest nadal chętnie wybierana przez osoby urządzające swoje mieszkania.

Obecnie w sklepach z artykułami wykończenia wnętrz możemy znaleźć bardzo różne rodzaje cegieł oraz płytki ceglane. Należy jednak pamiętać, żeby wybrany materiał jak najbardziej przypominał oryginalną cegłę, to bowiem sprawi że tak wykończona ściana będzie wyglądać naturalnie i efektownie. Kolor, faktura, nierówne krawędzie, dobór fugi to wszystko ma ogromny wpływ na ostateczną prezentację cegły we wnętrzu.

W projekcie poniżej cegła została połączona z elementami w stylu nowoczesnym, industrialnym i akcentami boho. Dzięki umiarkowanej ilości ścian wykończonych cegłą całość bardzo dobrze ze sobą współgra a jednocześnie udało się uzyskać efekt przytulności.

kor3 1024x576
Korytarz
kor1
Korytarz widok z salonu
syp3 1024x576
Sypialnia z elementami boho

Zatem jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na wykończenie ściany np. w salonie – postaw na cegłę. Albo w postaci oryginalnego czerwono-pomarańczowego koloru albo też białą. Jej uniwersalność jak i surowy wygląd bardzo dobrze komponują się z aranżacjami w stylu nowoczesnym, skandynawskim jak i klasycznym.

Przewiń do góry