Garderoba w mieszkaniu. Gdzie najlepiej ją urządzić?

garderoba

Garderoba to obecnie bardzo modne pomieszczenie, czemu trudno się dziwić, bo jest szalenie praktyczne. Budując dom zwykle specjalnie wydzielamy, często więcej niż jedno miejsce na właśnie przechowywanie rzeczy osobistych. Pozwala to chociażby zrezygnować z masywnych szaf i zabudowywania ścian i korytarzy. Jednak nie zawsze garderoba od razu istnieje na projekcie. Gdzie będzie najbardziej praktyczna?

Zaplanuj garderobę

Projektowanie wnętrz to również odpowiednie zaplanowanie przestrzeni. W przypadku mieszkań deweloperskich niekiedy niezbędne staje się przesunięcie ścianek działowych, aby uzyskać efekt oczekiwany, przez osobę, która będzie daną nieruchomość zamieszkiwać. W czasie takich zmian często pojawia się możliwość zaaranżowania garderoby, lub właśnie poszukujemy miejsca na jej stworzenie. Oczywiście nie zawsze mieszkanie pozwala na umieszczenie jej dokładnie tam, gdzie byśmy oczekiwali, jednak warto się zastanowić, gdzie byłaby dla nas najbardziej praktyczna.

Pomysłów na rozmieszczenie garderoby jest wiele. Jeden z nich przewiduje, że znajdzie się ona jako wydzielone, niewielkie pomieszczenie, bez okien w korytarzu. Wówczas chowamy tam przede wszystkim kurtki i buty wszystkich domowników i spełnia ona rolę wspólnej szafy. Jednak równie praktyczne są garderoby w sypialniach. Wydzielenie takiej przestrzeni jeśli możliwe pozwala nam na zrezygnowanie z szaf w pokoju, wystarczy odpowiednio zaplanować półki, wieszaki i szuflady, a znajdzie się miejsce na przechowywanie wszystkich posiadanych ubrań i nie tylko.

Rozmieszczenie garderoby

Często wyobrażamy sobie garderoby zbliżone do tych, w amerykańskich serialach. Jednak nie zawsze są one możliwe w mniejszych mieszkaniach. Wszystko zależy od metrażu i ułożenia pomieszczeń. Projekt można omówić z architektem wnętrz jeszcze przed zakupem mieszkania i upewnić się, że kupimy dokładnie to, czego oczekujemy i że znajdzie się miejsce na wymarzoną garderobę. Jednym z pomysłów jest garderoba, przez którą przechodzi się do prywatnej łazienki, prosto z sypialni. To rozwiązanie z pewnością bardzo praktyczne. Choć pochłania wiele miejsca.

Scroll to Top
Przewiń do góry